​​علاقه مند و فعال بازار سرمایه  

به راستی محتوا چیست ؟

معنای تولید محتوا

 

محتوا چیست ؟

 محتوا بخش مهم و ضروری برای ایجاد ارتباط بین کسب‌و‌کار و مصرف‌کننده است. در واقع محتوا چیزی است که از طریق رسانه‌ها به صورت صوتی، متنی یا از طریق هر یک از هنرهای مختلف بیان می‌شود.

  برخی دیگر  محتوا را چنین تعریف می‌کنند: محتوا ارائه اطلاعات با یک هدف خاص به مخاطبان از طریق یک فرم خاص است .

تولید کنندۀ محتوا می‌تواند دستی در انواع محتوا داشته باشد، یا نه فقط در یکی دو مورد حرفه‌ای باشد. (اما معمولاً تسلط به محتوای متنی و مسلط بودن به یکی دو تا نرم افزار ویرایش عکس مثل فتوشاپ از ضروریات است.)

 

محتوا تولید کردن نه خیلی کار سختی است نه خیلی آسان . زمانی که در ریتم سطر سطرِ کلماتی که تایپ می‌کنید حل شدید و فهمیدید که چه می‌خواهید بگویید، نوشته‌هایتان فرم می‌گیرد و متولد می‌شود. وقتی در محتوا حل شدید می‌دانید که مخاطب چه می‌خواهد بداند، می‌دانید که خودتان چه می‌خواهید بگویید و همه را با یک ریتم هماهنگ کنار هم می‌چینید.

تولید محتوا یک سری بخش‌های دست‌ و پاگیری مثل سئو هم دارد. سئو یعنی اقدامی که گوگل و سایر موتورهای جستجو ارتباط نزدیکشان را با شما حفظ کنند و خدایی ناکرده فکر نکنند که دارید بهشان خیانت می‌کنید! البته حق هم دارند، دغدغۀ موتورهای جستجو رساندن بهترین نتایج به دست جستجو کننده‌ هاست که خب دغدغۀ خوبی ست؛ اما این موتورها کمی زبان ما آدم‌ها را سخت می‌فهمند، برای همین باید با یک سری علائم و نشانه به آن ها علامت دهیم و منظورمان را برسانیم. در این صورت هم گوگل خوشحال است که ما را فهمیده، هم مخاطبی که ما را پیدا کرده. 

هدف از تولید محتوا این است که کار کاربر زبان ما را متوجه شود و این امر زمانی محقق می شود که ما سعی در ساده بیان کردن مطالب داشته باشیم.

 

محتوا جادو میکند

 

جادوی محتوا

مهم نیست که شما چه نوع کسب و کاری روی وب دارید ، یک شرکت بزرگ نرم‌افزاری هستید یا وب سایت یک رستوران را مدیریت می‌کنید ، همه کسانی که با کسب و کار شما ارتباط دارند به دنبال گرفتن یک حس خوب از برند شما هستند . جادوی ایجاد چنین حسی در بازاریابی محتوا است .

 

بازاریابی محتوایی چیست ؟

 

بازاریابی محتوایی چیست :

بازاریابی محتوایی در واقع ترفندی هست که برندها از آن برای جذب و تبدیل مخاطبان به مشتریان و تبدیل مشتریان به خریداران دائمی استفاده می‌کنند. به عبارت بهتر برندها با تولید و ترویج محتوای رایگان و ارزشمند در تلاش هستند با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند و با آن‌ها تعامل داشته باشند تا مردم آن‌ها را بشناسند.

تکنیک های بازاریابی محتوایی بسته به فضایی که محتوا در آن منتشر می شود متفاوت است ولی همگی در یک نقطه اشتراک دارند.

قدم اول تولید محتوای باکیفیت است؛ به بیان دیگر می توان گفت این بازاریابی با هدف ایجاد ارتباط با کاربر و تبدیل او به مشتری دائمی انجام می شود.

سئو و تولید محتوا با هم ارتباط مستقیم دارند. سئو بدون محتوا و محتوا بدون سئو ارزشی ندارد. تولید محتوا نقش مهمی در موفقیت شما در سئو خواهد داشت ولی تدوین استراتژی بازاریابی محتوا می تواند علاوه بر جذب کاربر بر فروش هم اثر گذار باشد. این مطلب که محتوای غنی به سئو نیاز ندارد کاملا اشتباه است!

شما باید محتوای مفید تولید کنید و همزمان آن را برای کاربر و موتور جستجو بهینه کنید؛ این کار تولید محتوا را به بازاریابی محتوا ارتقا می دهد .

 

کیفیت محتوا مهم تر از کمیت ان است

 

به کیفیت محتوای خود توجه کنید، نه کمیت آن

مشتریان احتمالی‌تان هم اکنون در اینترنت به دنبال محصولاتی می گردند که شما فروشنده آن هستید. اگر محتوایی که در سایت شما پیدا می کنند، تنها متنی پُر از کلمات کلیدی کسب و کار شما باشد و پاسخی به نیازشان نباشد؛ مطمئن باشید که

 نا امید خواهند شد و بی درنگ سایت شما را ترک خواهند کرد. موتورهای جستجو نیز اینگونه مقالات را به عنوان اسپم شناسایی می‌کنند. بنابراین زمانی که در حال تولید محتوای خود هستید به کیفیت آن نیز فکر کنید. تولید محتوای با کیفیت مهم‌ترین نکته در جذب مخاطب و رضایت آن‌هاست.

اینکه منظور و هدف پست شما آگاهی بخشی، سرگرمی یا ترغیب افراد به کاری باشد، چندان مهم نیست. اگر محتوای شما ساختار ضعیفی داشته باشد، هر هدفی که در ذهن تان است را به کلی نابود خواهد کرد و خوانندگان قادر نخواهند بود، پیامتان را درک کنند و با آن ارتباط بگیرند.

اگرچه تولید محتوای با کیفیت به صورت آنی رتبه سایت شما را ارتقا نمی دهد، اما مطمئن باشید در طولانی مدت، وضعیت سئو سایت تان را بهبود می بخشد و رتبه سایت تان را در نتایج جستجو بالا می برد. مقالات جذاب میزان ترافیک بیشتر و در نهایت میزان اشتراک گذاری بالاتری در شبکه های اجتماعی خواهند داشت.

 

بهترین تکنیک های بازاریابی محتوا

 

بهترین تکنیک های بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا به وسیله وبلاگ نویسی :

محبوب ترین روش بازاریابی محتوا در چند سال اخیر وبلاگ نویسی بوده است. فروشگاه های اینترنتی، شرکت های صنعتی و ارائه دهندگان خدمات از این فرصت به خوبی بهره برده اند. همچنین وبلاگ نویسی برای برخی به راهی مستقیم برای کسب درآمد تبدیل شده است. یک وبلاگ قدرتمند می تواند شما را به لیدر بازار تبدیل کند.

 

سه نکته کلیدی در بازاریابی محتوا بوسیله وبلاگ نویسی:

    تعداد کلمات و مقالات هدف نیست. مهم تمرکز بر موضوعی مشخص است.

  متفاوت باشید، بهتر است بگوییم خودتان باشید.

    استراتژی مشخصی در انتخاب موضوع و تولید محتوا داشته باشید.

 

معرفی و بررسی تخصصی محصولات :

هرچقدر محتوای تولید شده معرفی بهتری از مزایا و معایب آن محصول به کاربر ارائه دهد شانس شما برای جلب اعتماد مشتریان افزایش خواهد یافت. در یک فروشگاه اینترنتی جلب اعتماد به معنی افزایش فروش است و بازاریابی محتوا ارزان ترین راه برای رسیدن به این هدف خواهد بود.

 

  بازاریابی محتوا با تکینک چطور یا چگونه :

اینها سوالاتی رایج در ذهن مخاطبین هستند که می توانند هر عبارتی را به دنبال داشته باشند. ممکن است در مورد سلامتی، ، غذا و یا کلی موضوع متفاوت بنویسید. کافی ست هر سوالی که در ذهن کاربر نقش می بندد پاسخی در سایت شما داشته باشد. سایت هایی که در حال حاضر بر روی این عبارات سرمایه گذاری می کنند استراتژی بازاریابی خود را براساس تولید محتوای زیاد و بازدید کم از هر عبارت برنامه ریزی میکنند. ممکن است عباراتی که جستجو می شوند کم باشند ولی گستردگی بسیار بالایی دارند.

 

سه نکته کلیدی در بازاریابی محتوا با تکینک پاسخ به سوالات :

می توانید کار را از ابتدا و با آموزش نکات ساده آغاز کنید.

مسیرهای دسترسی و ابزارهای جستجو در سایت شما باید کارآمد باشند.

کاربران را در سایت درگیر کنید و فضایی برای رد و بدل اطلاعات میان آنها مانند بخش نظرات فراهم کنید.

باید دانست که بازاریابی محتوا یک فرآیند بلندمدت است؛ به این معنا که پس از آغاز فعالیت‌های مربوط به بازاریابی محتوا نباید به طور سریع انتظار نتیجه را داشت. زیرا هم تولید محتوا کاری زمان بر است و هم بارگذاری، معرفی و مطالعه آن به گذر زمان نیاز دارد تا مخاطبانی را پیدا کند. به ویژه اگر یک سایت در آغاز راه قرار داشته باشد و هنوز چندان برای افراد و موتورهای جستجو شناخته شده نباشد، این فرآیند به مراتب طولانی‌تر خواهد بود.

 

انواع قالب های بازاریابی محتوا

اینفوگرافیک :

اینفوگرافیک نوعی محتوای گرافیکی و متنی است که شامل آمار، نمودارها،  و سایر اطلاعات است. قالب اینفوگرافیک یکی از قالب‌های بسیار مؤثر است که از آن می‌توان در تمام بسترها مانند سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف استفاده کرد.

تهیه اینفوگرافیک سریع ترین راه انتقال اطلاعات است که متاسفانه در ایران به آن توجه زیادی نشده. استفاده از اینفوگرافیک برای کاربران بسیار آسان است و شانس دست به دست شدن آن میان کاربران خیلی بالاست. معمولا این تکنیک به تنهایی استفاده نمی شود ولی می تواند مکمل مناسبی برای هریک از روش های دیگر باشد.

تولید اینفوگرام کاری دشوار است ولی عمر مفید محتوای شما را به شدت بالا خواهد برد، نکته ای که اهمیت زیادی در بازاریابی محتوا دارد.

 

محتوای متنی :

شکل غالب تولید محتوا، محتوای متنی است و بسیاری از افراد هنوز وقتی کلمه محتوا را می‌شنوند، اولین قالبی که در ذهنشان مجسم می‌شود، محتوای متنی است. منظور از محتوای متنی هرگونه نوشته ای در قالب یادداشت، مقاله، کپشن و … است که تنها یا به طور عمده با متن سر و کار دارد. البته در محتواهای متنی معمولاً عکس‌هایی هم استفاده می‌شود؛ زیرا تجربه نشان داده که کاربران چندان تمایلی به خواندن متن‌های خشک و خالی ندارند و پس خواندن چند سطر خسته شده و حتی صفحه را می‌بندند!

 

استفاده از ویدئو و پادکست :

این تکنیک بازاریابی محتوا هزینه و زمان زیادی از شما صرف می کند ولی مطمئن باشید ارزش وقت گذاشتن را دارد.

حتما بودجه ای برای ساخت ویدئو در نظر بگیرید و با حرفه ای ها کار کنید. ترجیحا از زیرنویس در ویديو استفاده کنید و در کنار آن محتوای متنی هم منتشر کنید. ویدئو خود را در ابزارهای اشتراک گذاری مانند آپارت و یوتیوب بارگذاری کنید.

امروزه پادکست از چنان قدرت بالایی برخوردار است که شرکت‌های بزرگی تنها برای تولید همین قالب محتوا به وجود آمده‌اند. تولید پادکست به ویژه اگر با خلاقیت‌هایی همراه باشد، می‌تواند ظرف مدت کوتاهی جای خود را در بین کاربران باز کند.

   

تدوین استراتژی محتوا

قدم اول: اهداف خود را از تدوین استراتژی محتوا مشخص کنید.

قبل از هر چیز هدف خود را از بازاریابی محتوا برای سایت خود مشخص کنید. اگر این مرحله به خوبی انجام شود به تمام قدم‌های بعدی شما جهت می‌دهد. هدف که مشخص باشد، در میان انبوهی از داده‌های خام گیج و سردرگم نمی‌شوید.

 هدف، دقیقا شما را راهنمایی می‌کند که به دنبال چه چیز باشید. در حقیقت هدف چراغی است که در تاریکی شما را راهنمایی می‌کند.

قدم دوم: وضع فعلی کسب و کار خود را به طور کامل بررسی کنید.

پس از تعیین هدف کلی، لازم است که وضعیت کلی کسب و کار خود را به طور کاملِ کامل بررسی کنید. این بررسی جنبه‌های مختلفی دارد. مثل بررسی وضعیت کلی شرکت یا بررسی مشتریان فعلی و ...

قدم سوم: کلمات کلیدی کسب و کارتان را پیدا کنید

تقریبا همه چیز به کلمات کلیدی ربط پیدا می‌کند؛ کلمات کلیدی به 3 دلیل اهمیت اساسی دارند :

تحقیق کلمات کلیدی به شما کمک می‌کند بفهمید که در حوزۀ فعالیت شما کاربران به دنبال چه هستند، چه سوالاتی دارند و نیازشان چیست.

    مخاطبانی که از طریق گوگل قرار است شما را پیدا کنند، از طریق سرچ کردن کلمات کلیدی به شما می‌رسند. در حقیقت کلمات کلیدی یکی از مهم‌ترین دریچه‌ها برای ورود کاربران و هدایت ترافیک به سایت شماست.

قدم چهارم : پرسونای مشتری خود را تهیه کنید.

پرسوناهای مشتری، یک سری کاراکترهای خیالی هستند که الگوهای رفتاری، اهداف، نیازها و ویژگی‌های شخصیتی بسیار نزدیک به مخاطبان ایده‌آل ما دارند.

پرسونا کمک می‌کند تا بدانید مشتری‌تان چه رفتارهایی دارد، واکنش‌های او به مسائل مختلف چگونه است، موانع ذهنی که او را در برابر شما دلسرد می‌کنند کدامند، چه اهدافی دارند، چه چیزهایی نیاز دارند و در نهایت شما در قبال آن‌ها چه کاری می‌توانید انجام دهید. بعد از شناخت مخاطب است که می‌توانید برنامه بازاریابی موثری ترتیب دهید، نیازهای مخاطب را برطرف و او را به یکی از مشتریان وفادار برندتان تبدیل کنید.

قدم پنجم :  ایجاد تقویم تولید محتوا

برنامه‌ریزی منظم در انتشار مطالب با کمک تقویم محتوا میسر می‌گردد.

تنظیم زمان‌بندی قرار دادن محتوا باید با بازرایابی محتوا مطابقت داشته باشد.

عدم هماهنگی بین انتشار مطالب و بازاریابی مطالب می‌تواند باعث از دست دادن علاقه مخاطبان شما و در نتیجه کاهش ورودی و تبدیل شود.

در نظر داشته باشید که ایجاد و انتشار مطالب به صورت منظم از نظر گوگل و دیگر موتورهای جتسجو بسیار مهم است.

برای مثال یک وب‌سایت در ۶ ماه، ماهیانه ۱۰ مطلب منتشر می‌کند، اگر در این روند به 5 مطلب کاهش پیدا کند رتبه و ورودی‌های سایت کاهش پیدا خواهند کرد.اما برای وب‌سایتی که از ابتدا هر ماه ۵ مطلب منتشر می‌کرده، کاهشی در ورودی و رتبه‌ها ایجاد نمی‌شود. نظم عامل بسیار مهمی در تولید محتواست.

قدم ششم : محتواهای شگفت‌انگیز بسازید.

تمام کلمات کلیدی را درآوردید، تقویم محتوا را ساختید و می‌دانید که دقیقا برای چه کسی محتوا تولید می‌کنید. حالا وقت آن است که محتوای خود را بسازید.

راحت، روان و بی اشکال بنویسید. سعی کنید قواعد نگارشی و ویرایشی را رعایت کنید. اصلا از جملات طولانی و اصطلاحات قلنبه سلنبه استفاده نکنید.

از انواع متنوع محتوا استفاده کنید و فقط به متن اکتفا نکنید. استفاده از انواع متنوع محتوا طیف متنوع‌تری از کاربران را به سمت سایت شما می‌کشاند. شاید برایتان جالب باشد بدانید محتواهایی که از تصاویر مرتبط برای مطالب استفاده می‌کنند، 30% بیشتر از محتواهای صرفا متنی دیده می‌شوند.

 

گوگل چگونه محتوای بی کیفیت را تشخیص می‌دهد؟   

گوگل به محتوای یکتا (همان محتوای یونیک!) نیاز دارد و می‌خواهد مطمئن شود مطالبی که به دست کاربران می‌رسد از ارزش بالایی برخوردارند. در نتیجه، تنها با تغییر لغات و کلمات نمی‌توان محتوایی غیرتکراری و البته با ارزش و مفید تولید کرد.

    گوگل علاقه بسیاری به لینک‌های طبیعی دارد که به صفحات مختلف اشاره می‌کنند. این لینک‌ها اگر از سایت‌های معتبر و متعددی باشند، از دید گوگل به این معناست که صفحه مورد نظر از کیفیت بالایی برخوردار است و یک مرجع مناسب و غیرتکراری محسوب می‌شود که بسیاری به مطالب آن استناد کرده‌اند.

    همچنین گوگل به کیفیت لینک‌های دریافت شده توسط یک صفحه نیز اهمیت می‌دهد. این لینک‌ها چه خارجی باشد و چه داخلی، اگر از صفحاتی با کیفیت و با رتبه بالا دریافت شوند، به‌عنوان معیاری برای سنجش محتوای با کیفیت در نظر گرفته می‌شود .

    افزون بر تمام این موارد، شاید جالب باشد که گوگل حتی به بازخورد کاربران در بخش دیدگاه‌ها نیز اهمیت می‌دهد و از این طریق میزان علاقه یا توجه کاربران به محتوای صفحه را می‌سنجد. در حقیقت یکی از معیارهای اصلی گوگل برای سنجش محتوای با کیفیت این است که محتوای صفحه، به سوالات کاربران پاسخ دهد.