​​علاقه مند و فعال بازار سرمایه  

رمز و راز تبلیغات موثر در اینستاگرام چیست ؟!

     

تبلیغات اینستاگرامی

     

                             

 هر شخصی که در ایران و سراسر دنیا تصمیم به راه اندازی یک کسب و کار کوچک یا بزرگ دارد می داند که برای جذب مشتری به تبلیغات نیاز دارد. تبلیغات به ما کمک می کند که مخاطبان را در جریان ویژگی های برتر کسب و کار خود قرار داده و آنان را به خرید محصولات و خدمات خود تشویق کنیم.

بسیاری از مردم تصور می کنند اساس و بنای تبلیغات جلب توجه است و بر اساس این تفکر غلط، تعریف جامعه از آن عوض شده است. از نظر مردم، تبلیغات عبارت است از جملات یا تصاویری که شما به اجبار آن ها را تحمل می کنید؛ این تفکر کاملا غلط است. اساس تبلیغات، ایجاد حس خوشحالی است به این معنا که اگر چاقی دلیل ناراحتی شماست من کمک می کنم تا با لاغری، احساس خوشحالی کنید.

تبلیغات در اینستاگرام به شما کمک می کند تا به مشتری های جدید و اهداف بازاریابی تان برسید. برای تبلیغات در اینستاگرام برنامه ریزی کنید تا مشتری هایی که بیشترین علاقه را  به محصولات شما دارند، جذب کنید؛ این امر یکی از استراتژی های بسیار مهم در کسب درآمد از اینستاگرام است.

 

بنر تبلیغاتی همان عکس یا ویدئوست که در اینستاگرام برای تبلیغات منتشر می کنید اما با پست معمولی اینستاگرام تفاوت دارد. بنر تبلیغاتی نباید معمولی باشد چراکه آن ها برای تبلیغ در صفحات پر بازدید تهیه می شوند.

 

تبلیغات هدفمند

 

بنر تبلیغاتی در اینستاگرام باید هدفمند باشد

باید بدانید دقیقا برای چه چیزی و چه کسی تبلیغ می‌کنید. برای تبلیغات در اینستاگرام باید کاملا هدفمند عمل کرد و تصمیم گرفت. در غیر این صورت تبلیغات شما در اینستاگرام بیهوده است و تنها پول خود را دور ریخته‌ اید.

تبلیغات تعاملی

 

بنر تبلیغاتی باید تعاملی باشد 

تعاملی بودن به معنای این است که توانایی برقراری ارتباط با مخاطب را داشته باشد. ایجاد این ارتباط به مهارت شما بستگی دارد که چطور تبلیغی بسازید تا خشک نباشد

و توجه مردم را جلب کند.

 

اگر بودجه کمی برای ساخت ویدیوی تبلیغاتی در اختیار دارید، خودتان دست به کار شوید. در صورتی که خودتان مشغول ساخت تبلیغات اینستاگرام شوید، زمان و انرژی تنها هزینه ای است که برای آن صرف می کنید.

در قدم اول تبلیغات در اینستاگرام، بازدید مخاطب از پیج و جلب توجه باید هدف قرار گیرند.

درواقع محتوای تبلیغاتی که تولید می کنید باید به قدری جذاب باشد تا مخاطب را به دیدن ادامه آن ترغیب کند. مخاطب باید از تماشای تبلیغ لذت ببرد و حتی تبلیغ را برای دوستان و آشنایان تعریف کند.

 

انواع تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات در قالب عکس اینستاگرام با قرار دادن محیط کاربری ساده و امکانات جذاب در اختیار کاربر این امکان را می دهد تا با ارائه عکس های جذاب و تصویر سازی های زیبا کاربران را جذب کنید. توجه داشته باشید که در این کار وسواس زیادی به خرج دهید به طور مثال نباید لوگو و برند شما در عکس خود نمایی کند بلکه به طور کاملا نامحسوس تبلیغات را در ذهن مشتری ثبت کنید.

 

تبلیغات در قالب ویدیو یک روش قدرتمند برای جذب مخاطبان در اینستاگرام است و به بهترین شکل ممکن مخاطب را با محتوای تبلیغ درگیر می سازد.

 مردم عاشق دیدن ویدیو‌ها هستند. اگر به دنبال بهترین راه برای درگیر کردن ذهن مخاطبتان با آگهی هستید، این نوع تبلیغات بهترین روش است.

 

امروزه تبلیغات اینستاگرام برای اکثر شرکت‌ها بسیار ضروری است.

تبلیغات اینستاگرام قدرتی است که باید جهت رسیدن به بازار هدف و بهبود اهداف کسب و کار مورد توجه قرار گیرد. برای تبلیغ بهترین انتخاب، یک فیلم چند ثانیه ای است چون این روز ها تماشای فیلم باز خورد بیشتری نسبت به عکس دارد. البته می توان از عکس نیز استفاده کرد که در این صورت بهتر است از عکس هایی با رعایت اصول جذب و با کیفیت استفاده کرد.

 

 تبلیغات ویدیویی

 

در تبلیغات ویدیویی کاور از اهمیت بالایی برخوردار است. کاور همان چیزی است که در اینستاگرام 1 تا 3 ثانیه قبل از شروع ویدیو نمایش داده می شود.

کاور ویدیو مثل ویترین مغازه است. با یک کاور خوب، مخاطب را جذب کنید تا به ویدیو شما سر بزند. کاور شامل یک عنوان جذاب به همراه تصویری مناسب است.  

باید مخاطب را جذب کنید سپس با روش هایی مثل ارائه اطلاعات به صورت قطره چکانی او را وادار کنید تا پایان ویدیو پیش رفته و پیجتان را ببیند.

 دغدغه شما باید ساخت محتوایی جذاب و چالشی باشد. چند ثانیه ابتدایی در ویدیوی تبلیغاتی بسیار مهم است. در واقع تبلیغ خوب،  فالوور با کیفیت جذب می کند چراکه فالوورها پس از مدتی به مشتری تبدیل می شوند.

 

تبلیغات آزمایشی

 

راهکارهای مناسب برای تبلیغات پر بازده در اینستاگرام

انجام تبلیغات آزمایشی در زمینه ای که در آن فعالیت می کنید

آزمون و خطا یکی از مهم ترین جنبه های تبلیغات است. برای داشتن تبلیغات موفق در اینستاگرام، با استفاده از آزمون و خطا می توانید بهترین عملکرد را در تبلیغات خود ایجاد کنید. عکس تان را عوض کنید یا متن زیر عکس را تغییر دهید؛ همچنین عبارتی که برای دعوت مخاطب به منظور بازدید از پیج خود یا خرید از شما در نظر گرفته اید را تغییر دهید و بازخورد این تغییر را ارزیابی کنید. مطمئن باشید که نتیجه متفاوت خواهد بود. با انجام تبلیغات به صورت آزمایشی پس از مدتی متوجه خواهید شد که بهترین روش برای جذب مخاطب در زمینه فعالیت شما چیست.

 

موفقیت تبلیغاتی خود را بسنجید قبل از انجام تبلیغ تمام جوانب را بررسی کنید. با مقایسه محتوای تبلیغاتی گذشته با اکنون بازخورد آن را جست و جو کنید.

کلید موفقیت تبلیغات شما نظر گرفتن علاقه و سلیقه­ مخاطب است.

ممکن است کسانی وجود داشته باشند که به کالای شما بی نیاز باشند اما وقتی تبلیغ جذاب شما را می‌بینند به صفحه تان سر می زنند، پس بهتر است که حداقل هر سه پست آخر شما مربوط به تبلیغتان باشد.

 

مخاطب

 

مشخص کنید که چه کسانی قرار است تبلیغات شما را ببینند 

برای تبلیغات در اینستاگرام جنسیت مخاطبان و رنج سنی آن ها را در نظر بگیرید و سعی کنید تبلیغات خود را مناسب با مخاطبان خود بسازید. همانطور که می دانید کاربران اینستاگرام را عمدتا جوان ترها تشکیل می دهند و بیشتر آن ها در رده سنی نوجوانان و جوانان هستند به همین علت باید به نوع تبلیغ خود توجه کنید چون قشر جوان، نفوذپذیری خاص مربوط به خود را دارند.

 مثلا اگر صفحه شما مربوط به لباس های اسپرت دخترانه است، مخاطبان شما دخترهای نوجوان و جوان هستند بنابراین باید روحیات آنها را برای تبلیغات در اینستاگرام در نظر گیرید. دخترها شاد و پرانرژی هستند پس می‌توانید برای بنر تبلیغاتی خود رنگ های تند و شاد را به کار ببرید و یا در کپشن از ادبیات رایج آنها استفاده کنید، تا برایشان جذاب باشد.

 

بازخورد

 

با نشان دان تجربه اعتماد جلب کنید

عکس های با کیفیت از محصولات توجه مخاطبان را به خود جلب می کند اما  این مورد به تنهایی شما را به اهداف فروش تان نمی رساند. برای اینکه محتوای پست های اینستاگرام تان تاثیر واقعی بر روی مشتری ها بگذارد، می بایست تجربه استفاده از محصولتان را با آن ها در میان بگذارید.

 می توانید از محتوایی شامل عکس و فیلم استفاده کنید که محصولتان را در حالت واقعی نشان دهد.

شما می توانید با بهره گیری از نظرات مصرف کنندگان اعتماد مخاطب را بدست آورید. باید توجه داشت که  نظرات مثبت مصرف کنندگان بیشتر از آنچه که تصورش را می کنید باعث جلب اعتماد عموم نسبت به تبلیغات می شود.

 

به یاد داشته باشید که اگر تبلیغات احساسات را تحریک نکند  بی فایده ای و بدون بازخورد خواهد بود.

برای انسان ها فرقی ندارد که سر کار باشند یا در مهمانی، آن ها در هرزمانی به اینستاگرام می‌آیند تا سرگرم شوند. هیچکس به تبلیغ خشک و خالی علاقه ندارد و برای دیدن آن زمان نمی‌گذارد.

در رابطه با تبلیغات محتاط عمل کنید

مشتری ها دوست ندارند به اجبار چیزی به آن ها تحمیل شود. پس وقتی از تبلیغات استفاده می کنید تا عرضه محصولتان را بهبود بخشید، محتوای آن باید به گونه ای جالب و جذاب باشد تا در نهایت به هدف بازاریابی در اینستاگرام یا کسب درآمد از آن برسید.

 

مطلب مهمی که  باید در تبلیغات به آن توجه شود واضح و کوتاه بودن آن است. مردم  برای خواندن متن در اینستاگرام وقت نمی‌گذارند.

 

از مخاطبانتان بخواهید دست به کار شوند

در اینستاگرام این امکان را دارید تا از بیننده فایل ویدیویی یا استوری بخواهید. این کار ساده به اندازه اعتبار برندتان اهمیت دارد. احتمالاً علاقه دارید تا نتایج عملی تبلیغات را در قالب افزایش بازدید کننده یا حجم فروش ببینید. این ترفند ساده این امکان را به شما می دهد.

 دعوت به اقدام، کمک می کند تا مخاطبان شما بیشتر با تبلیغتان ارتباط برقرار کنند.

 

عکس پروفایل

 

عکس پروفایل تان جذاب باشد.

شاید برایتان عجیب باشد ولی نداشتن عکس پروفایل مناسب بیش از هر چیز به صفحه شما لطمه می زند. زمانی که مخاطب بعد از دیدن تبلیغ به صفحه شما مراجعه می کند،  عکس پروفایل اولین چیزی است که به چشم او می خورد. اگر این تصویر جذاب نباشد بی شک کاربر صفحه شما را ترک خواهد کرد. در انتخاب عکس پروفایل حتما به رنگ برند خود اهمیت دهید و عکسی هماهنگ با این مورد انتخاب نمایید.

 

ساعات پر ترافیک

 

تبلیغات خود را در ساعات پر ترافیک منتشر کنید

بسیاری از کاربران همیشه اینستاگرام را چک می‌کنند. برخی هم به دلیل بالا بودن تعداد فالویینگ‌ هایشان ، ممکن است تبلیغ شما را نبینند. پس در ساعاتی تبلیغ خود را قرار دهید که بازدید بیشتری دارد.

مخاطبین خود را بررسی کنید که در کدام گروه هستند مثلا افراد کارمند به دلیل ساعات کاری خود بیشتر اول صبح اینستاگرامشان را چک می کنند. دانشجو ها و دانش آموزان اغلب آخر شب اینستاگرام خود را چک میکنند. حتما به رفتار فالوورهای خود دقت کنید تا دریابید که  در چه ساعتی فالوورهای شما بیشترین واکنش را نشان می‌دهند و همان ساعت را به عنوان ساعت شانس خود انتخاب کنید.

چه پیجی برای تبلیغات مناسب است؟

این روزها تبلیغات اینستاگرامی در ایران بازار داغی را به خود اختصاص داده‌ و توجه بسیاری از فروشندگان را به سوی خود جلب کرده است.

در این سبک از تبلیغات آنچه بیش از همه به قیمت تبلیغات اضافه می‌کند، میزان شهرت و تعداد فالوورهای پیج میزبان است، البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که بسیاری از پیج ها فالوور فیک دارند. بسیاری فکر می‌کنند تعداد فالوورهای بالا با فرمانروایی در اینستاگرام مساوی است ؛ غافل از اینکه عدد بالای فالوورها لزوماً تعیین‌ کننده نیست. آنچه مهم است میزان تعامل مخاطبان با محتواست.

 

Engagement Rate

 

برای انتخاب یک پیج و دادن تبلیغات به آن در ابتدا نرخ تعامل یا  Engagement Rate  آن صفحه را بررسی کنید.

تبلیغات در پیج های بزرگ و تاثیر گذار یکی از راهکارها برای دیده شدن کسب و کار و برند شما در اینستاگرام است. با رعایت کردن نکات تبلیغات در اینستاگرام می توان بازدهی تبلیغات را افزایش داد.  متاسفانه این روزها میبینیم که به نرخ تعامل هم رحم نکرده اند و از تعامل های فیک برای پیج خود استفاده می کنند، به همین علت بعد از بررسی نرخ تعامل حتما کامنت های آن ها را چک کنید تا از کامنت فیک استفاده نکرده باشند.

معمولا پیج هایی برای تبلیغات مناسب اند که روزانه شاهد وجود  برند های مختلف در آن ها هستیم اگر خیلی کم شاهد این اتفاق باشیم بدین معناست که تبلیغات در آن پیج­ها بازخورد خوبی نداشته اند؛ پس بهتر است تبلیغ خود را به پیج هایی بسپاریم که برند ها در آن تبلیغ  کرده و بازخورد خوبی دریافت می کنند.

گاهی ممکن است شما تبلیغ خود را به یک پیج مناسب دهید ولی تبلیغ شما در آن پیج بازخورد خوبی نداشته باشد این مشکل م یتواند علت های مختلفی داشته باشد مثلا ممکن است بنر تبلیغاتی شما برای فالوورهای آن پیج جذاب نباشد یا آن پیج برای تبلیغ شما هدفمند نباشد.

زمانی که پیج مناسبی برای تبلیغات پیدا کردید مطمئن باشید که محتوای خوبی را برای تبلیغ دارید از طرف دیگر حتما تبلیغات خود را به پیج های هدفمند دهید.

 

تبلیغات در اینستاگرام راحت است و تاثیر شگفت انگیزی بر افزایش فالوور و فروش بیشتر شما در اینستاگرام دارد. اما تبلیغات برنامه ریزی نشده و بدون فکر شکست خواهد خورد. بنابراین کمی فکر کنید، یک ایده جذاب و ساده پیدا کنید و دست به کار شوید.